DGS EK YERLEŞTİRME

Binlerce adayın merak ettiği konuların başında gelen DGS ek tercihlere ilişkin gözler ÖSYM'den yapılacak olan açıklamaya çevrildi.Dikey Geçiş Sınavına giren ve ardından tercih yapan öğrenciler şimdi merakla ek tercihlerin başlamasını bekliyor.
Bu haber 2017-10-15 21:57:43 eklenmiş ve 5951 kez görüntülenmiştir.

Önlisans eğitimini tamamlayıp lisans eğitiminide tamamlamak isteyen öğrencilerin girdiği Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçları 02.10.2017 pazartesi günü açıklandı.Öğreciler istediği programlara yerleşti ve okullara kayıt süreçleri başlamıştı.2017 DGS tercih sonuçlarında hiçbir lisans programına yerleşemeyen öğrenciler ise merakla ek tercihlerin başlamasını bekliyor.

2017 DGS EK TERCİHLER OLACAKMI?

Tercih işlemlerini yapmayan yada tercih işlemleri sonucunda yerleşemeyen adaylar için yerleşip kayıt yaptırmayan adaylardan boş kalan kontenjanlar ÖSYM tarafından belirlenecek ve ek yerleştirme yapılacak.AÖF-DGS kayıtlarının bitmesinden sonra ek tercih tarihleri belli olacak.

ÜCRET NEKADAR?

Sınavdan sonra yapılan ilk tercihlerde adaylardan tercih ücreti alınmaz.

Ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonraki yapılacak olan tercihlerde adaylardan 15,00 TL ücret alınır.Ek tercih ücretini ödemeyen adayların tercih işlemleri dikkate alınmaz.

EK TERCİHLERİ KİMLER YAPABİLİR?

2017 DGS merkezi yerleştirmede yani ilk tercihlerde herhangi bir lisans programına yerleşmiş adayların ek tercih hakkına sahip değildir.

2017 DGS  merkezi yerleştirmede herhangibir lisans programına yerleşememiş adaylar ek tercih yapabilirler.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Yerleştirme işlemleri, adayların 2017 DGS puanları,tercihleri ve yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayar ortamında yapılacaktır.

ETİKETLER : 2017DGS DGS EK TERCİH DGS
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Habertürk 365
© Copyright 2017 haberturk365.com. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA