Cami Halıları


Bu haber 2020-07-21 08:30:07 eklenmiş ve 446 kez görüntülenmiştir.

Cami Halısı diğer alanlarda kullanılan ürünlere göre daha yoğun ağırlıkta olan dayanıklı, ibadet eden insanlara en iyi şekilde hizmet edecek kaliteli ve uzun ömürlü yapıya sahip olan, farklı desenleri ve teknik değerleri barındıran halılara Cami halısı denir. Camilerimizde ayak basılan, alın konulan yerlerde izler ve basıklığın olmaması çok önemlidir. Cami halıları esnek bir yapıya sahip olması gereklidir ve kayma yapmaması gerekmektedir.

Cami halısı olabildiğince desen olarak sade olmalı, dikkati dağıtmamalıdır. Halı, iplik cinsinin koku yapmaması ve sert olmaması gerekmektedir. İbadet esnasında dizlerin acımaması, sıkıntı vermemesi bu bakımdan çok önemlidir. Cami halılarının renklerini caminin iç rengine uyumlu tonlarda olmalıdır. Halının rengiyle caminin iç renginin uyumlu olmalıdır ki insanlar namaz kılarken rahatsızlık yaşamasınlar. Huzurlu ve kendilerini daha sakin hissetmeleri açısından oldukça renk ve desen önemlidir. Desen oluştururken de hayvan figürleri, haç işaretleri, yıldız, sekizgen benzer şekilleri pek tercih edilmez ve kullanılmaz. Bu hem ibadet için dini açıdan doğru karşılanmaz hem de insanları etik olarak huzurlu bir alan sağlamaz.

Cami halısı fiyatlarını, malzemelerin kalitesi belirlemektedir. Kullanılma amacı nedeni ile uzun ömürlü, kaliteli, dayanıklı cami halılarının kaliteli iplik türlerinden üretilmesi gerekmektedir. Halılarının uzun yıllar bozulmayan, koku yapmayan, renk atmayan, sertleşmeyen ve ilk günkü gibi sağlamlığını koruyan ürünler ibadethaneler için en uygun olan ürünlerdir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -

Habertürk 365
© Copyright 2017 haberturk365.com. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA